4-12 Kasım 2017’deki 36. Uluslararası Tüyap Kitap Fuarı’na kadar sadece alınacaklar listesi yapmaya, yeni kitap almamaya söz vermiştim. Bu sözü de sadece internette denk geldiğim çok cazip kampanyalar haricinde hiçbir şeyin bozmayacağına dair and içmiştim. 🙂 Sözümü tutuyorum, hatta Kitap Fuarı için bütçe oluştururken bile özkaynakları değerlendiriyorum. Kitaplığımdan ayırdığım 150 civarında kitabı satışa çıkardığım linkte ilginizi çeken bir şey bulursunuz belki siz de.

Girizgah böyle olunca kitap aldığımı anladınız, değil mi? 🙂 Bana sözümü bozduran Metis oldu bu sefer. Üniversite yıllarında teyzemin kitaplığında görüp de bu nedir acaba diyerek okuduğum Yüzüklerin Efendisi serisinin artık kitaplığıma girmesi elzem olmuştu. Onca yılın ardından, filmlerini defalarca seyretmemin üzerine tekrar ve dikkatle okunmayı kesinlikle hak ediyordu. Metis’in sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruya sessiz kalamadım bu nedenle ve seriyi, üstelik de hediyesiyle birlikte gayet uygun bir fiyata edindim. Sizin de kitaplığınızda eksikse Yüzüklerin Efendisi, şuraya göz atmayı unutmayın.

Yeni habere gelince… O da bugünden, taze taze. Sevgili Leylak Dalı‘nın birkaç yıl önce tanışmama vesile olduğu ve ayıla bayıla okuduğum Magda Szabo’nun artık baskısı bulunmayan harika kitabı Iza’nın Şarkısı YKY etiketiyle yeniden basılmış! Hem de bugün ve online kitap satış sitelerinin çoğunda ön siparişte. Kitap üstüne şöyle bir yazı yazmıştım. Hatta hızımı alamamış, yazarın diğer kitaplarını da edinmiş ve bir kitabı üstüne daha yazmıştım, ki o da Kapı idi. Sırada Katalin Sokağı ve Yavru Ceylan var. Iza’nın Şarkısı, Macar Edebiyatı’nın pırlantası Magda Szabo ile tanışmak için harika bir başlangıç.

 

 

Bir başka haber de Kalem Kahve Klavye‘den. Turkcell’in Dergilik uygulaması üzerinden okuyuculara ulaşmaya karar verdi Koray Sarıdoğan ve mis gibi yepyeni bir dergimiz oldu, olacak yakında. 🙂 Belki ben de semalarında süzülürüm.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir