Womb, 2010 yapımı.

Açılışı çok güzel. O kız çocuğunu da, çillerden ibaret erkek çocuğunu da çok sevdim. Kuzeyin çocukları bile ne kadar güzel, ışıltılı ve temiz görünüyorlar.

Bir kadının sevgisi uğruna neleri göze alabileceği ya da ne kadar çarpık düşünmeye başlayabileceği üzerine bir film Womb. Henüz hazır olmadığı bir anda sevdiği adamı kaybedince onu yeniden doğurabilme fırsatını geri çeviremeyen bir kadın. Suçluluk mu hissediyor ölümünde payı olduğu için? Bilemiyorum. Sanmıyorum. Sadece onu yaşatmak istiyor. Yarım kalmasını istemiyor. Yeniden ve tekrar.

Devamını hesap edemiyor ama. Büyüyeceğini, annelik hisleriyle bir erişkine beslediği sevginin birbirine karışabileceğini, bunun onu içten içe yiyip bitireceğini hesaplayamıyor. Beklenen an geliyor ve biricik oğlunu (ölümsüz eski aşkını) yeni sevgilisiyle seyretmek durumunda kalıyor.

Filmi kesip biçerek yayınlayan Digiturk’ü can-ı gönülden kınıyorum. Esefle ve bolca başka şeyler de söyleyerek. İnanılmaz! Para vererek izlediğim bir kanal hangi akla hizmet kesilmiş film yayınlar ki?! Ekşi’de okumasam sondaki detayı yakalayamayacaktım; öylece, anlamsızca bitiverecekti film benim için! Şimdi sürekli diken üstünde olacağım, hadi bu da kesildiyse, film başka şeyler anlatıyorduysa diye!

7/10.


1 yorum

Müge · 6 Eylül 2012 11:44 tarihinde

Hımm, çok merak ettim bu filmi. Bulup izleyeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir