winters_bone poster

Winter’s Bone, 2010 yapımı.

Geçen senenin Oscar adaylarındandı ancak karşısında çok daha sağlam rakipleri olduğu için eli boş döndü. Ben de derin bir nefes aldım.

Fazlaca vahşi, kimsenin kimseyi bir gram fazla önemsemediği sevimsiz bir ortamda tek başına ayakta durmaya çalışan küçük bir kız çocuğu var başrolde. (…ki kendisi de aday olmuştu ödül için, ama Natalie Portman karşısında çok da şansı olamadı ne yazık ki.) Film sadece gördüğünüz kadarıyla yetinmenizi istiyor, fazladan ipuçlarıyla ya da seyirciyi avcunun içinde tutmakla zerre kadar ilgilenmiyor. Boğucu ve güya fazlaca gerçekçi hali de işin içine girince seyir zevkim derinden yaralanıyor. Çok gerçek şeyler istesem gazete okurdum. Vahşet istesem, hayatta bir başına kalmış kızların acı hikayelerini kurgu sosu olmadan görmek istesem 3. sayfa haberlerine bakardım. İstemiyorum. Sinemadan daha çok şey, daha çok renk bekliyorum. Ben, başroldeki o kızın oyunculuğu hariç, bu filmi sevmedim. 5/10.

Kategoriler: Diğer

6 yorum

Anonymous · 19 Ocak 2012 13:52 tarihinde

bence film gayet etkiliyici bi filmdi.bazen yalnız kalmışlarıda izlemek istersin.gazeteler sana o kızların ruhlarını alatmaz

Bir Kadın · 19 Ocak 2012 20:23 tarihinde

Ben de onu diyorum, “ruh aradım, bulamadım” diyorum.

alkım · 23 Ocak 2012 21:08 tarihinde

benim de izlenecekler rafında duruyor bu film ama nedense içimden bir ses beğenmeyeceğimi söylüyor. bu yazı da hislerime arka çıktı bir yerde:)

Bir Kadın · 23 Ocak 2012 21:14 tarihinde

Ben fazlaca müşkülpesent ve huysuz bir izleyiciyim. Yanıltmış olmayayım, çok beğeneni var çünkü.

Yemekheyecani (Emel) · 24 Ocak 2012 21:43 tarihinde

Merhaba blogunu yeni gördüm cok hosuma gitti takip listeme ali verdim hemen 🙂 sende buyur istersen…yeniyim blog dünyasinda…

Bir Kadın · 25 Ocak 2012 07:11 tarihinde

Teşekkür ederim iltifatınız için. Ben de sizi ziyaret ederim mutlaka.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir