UITA Payoff 1-ShtUp In The Air, 2009 yapımı.

2010’da 6 dalda Oscar’a aday olup da hepsinden eli boş dönen tuhaf bir film.

İşi, korkak patronların kovamadığı, tepkilerinden ürktükleri çalışanları kovmak olan; sabit, düzenli bir hayat yaşamanın neye benzediğini unutmuş; hayatı otel odaları ile gökyüzünde geçen ve biriktirdiği miller hariç hiçbir bağlılık duygusu hissetmeyen bir adamın hikayesi. Yan rollerden birinde Twilight serisinin Jessica’sı Anna Kendrick vardı. Bu filmdeki rolüyle Oscar’a aday olmuş bir de. Star ışığından bu kadar mı yoksun olur bir insan ve o haliyle bir de Oscar’a mı aday olur? İzlerseniz anlarsınız demek istediğimi. Çok donuk ve sevimsiz bir kadın.

Bilin bakalım… Filmi sevmedim. Artık şaşırtıcı olmaktan çıktı değil mi bu? Amerikan klişelerini sevmiyorum, kendi ucubik hayat tarzlarını en güzel haliyle sunup da sonunda doğru yolu bulan adam&kadın hikayeleri bana çok ucuz geliyor. Bu filmin 56 bin küsür kişiden ortalama 7 küsür oy alması fazlasıyla enteresan geldi. Kesinlikle bu oyu hak edecek kadar parlak bir film değil. Oscar adaylığı sen nelere kadirsin!

Filmde gözüme takılan detaylar ise şöyleydi: George Clooney’in kendi siyah burnunda sarı çizgileri olan komik çorapları, üstelik de takım elbise altına giyilmiş. Düdük boyundaki kumaş pantolonu. Ve şık olmaktan çok uzak ayakkabıları. Düşündüm de… Şık giyinen Türk erkekleri dünya çapında şıklar. Filmdeki George Clooney İngiliz köylüsüne benziyordu giydikleriyle.

Film mi? 6/10.

Kategoriler: Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir