Unknown, 2011 yapımı.

İzlemek için seçmemin tek sebebi Diane Kruger idi, ancak hayal kırıklığı ile kalktım ekran karşısından. İlk kısmında yarattığı merak duygusunu, ikinci kısımdaki açıklamasıyla yerle bir eden hali nedeniyle acımasız olacağım. 2. sınıf bir oyuncuymuşçasına bu filmde rol alan Kruger’a ne demeli? Karanlık, kapkaranlık ve diri tuttuğu merakı tatmin etmekten kesinlikle uzak bir film.

Bir anda karısı ve birkaç insan tarafından tanınmadığı iddia edilen bir bilim adamı var. Sadece birlikte kaza geçirdikleri taksi şoförü tanıyor onu. Adam da komadan uyanır uyanmaz onu aramaya başlıyor. Sonra başlıyor kovalamaca. Varılan nokta çok enteresan. “Sen Dr. Martin Harris değilsin, biz yarattık onu, hatırlasana.” Ve Kruger’ın bombası “Asıl buradan sonra ne yapacağın önemli.” Ne kadar da didaktik değil mi? Eski bir ajanın bir anda aydınlanıp doğruyu bulması vs.

İzlemeyin, vakit kaybetmeyin. 3/10.

Kategoriler: Diğer

2 yorum

Kahretsinus · 1 Haziran 2011 21:06 tarihinde

Ben “Taken”vari birşey bekliyordum, olmadı… Oturup bir daha “Taken” izlemek bunu izlemekten daha iyiymiş:)

Bir Kadın · 2 Haziran 2011 07:48 tarihinde

The Bourne Identity’den bolca esinlenmiş, sevimsiz ve kötü bir filmdi. Taken’ı izlemedim ama bu o kadar vasat ki, diğer filme daha çok şans tanınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir