the twilight saga eclipse posterThe Twilight Saga: Eclipse, 2010 yapımı.

Hayır, gösterime girer girmez seyretmedim tabii ki. Bu kadar da ergen ruhlu değilim. Ne kadar peki? Öngösterimde seyredecek kadar! (Burada şaşkaloz bir smiley var) Avea’nın sponsorluğunda düzenlenen öngösterimde, kimsenin kimseyi ezmediği, liseli genç kızların salonu hınca hınç doldurmadığı, sakin bir ortamda, mısır seslerinden sinirlerim gerilmeden seyrettim ve attım bu sıkıntıyı başımdan.

Eclipse ile Twilight serisine veda etmiş bulunuyorum zira bu denli yoğun zulmü kaldıramayacağım ben. Ben de insanım ve bu kadar kötü bir filmi sırf içinde kırılarak ölen vampirler var diye seyredemem. Kırılarak ölmek de nesi dediğinizi duyar gibiyim.

Vampir olunca derin dondurucuya girmiş gibi oluyorlarmış meğerse. Boynunu koparınca derin dondurucudan çıkan yiyeceklerde görünen şey oluyormuş doğal olarak da. Lif yok, sünmeye meyilli hiçbir parça yok, tek gram kan yok. Böyle pıt diye ortadan ikiye kırılıyorlar. Hayal gücünden o kadar yoksun bir görüntü ki… “Ruhum yok” diye bikbikleyen Edward’ı omuzlarından tutup silkerek “evet, yok. 80 kiloluk donmuş bir bonfilesin aslında sen.” demek istiyorum.

Kızıl kafalı Victoria için bulduğunuz oyuncuya ne diyeyim ben?.. O masum suratıyla intikam peşinde koşan, bir ordu kuran Victoria’yı nasıl da çağrıştırıyor “Riley, ben sadece seni seviyorum” derkenki Gökselvari bakışları.

Kelimeleri israf ettiğime değmeyecek kadar kötü bir filmdi. Serinin şimdiye kadarki en kötü filmiydi hatta. Diğerlerinde biraz daha ruh vardı hiç olmazsa, bu sadece tribüne oynuyor. Vampir diyince True Blood’ın vampirleri gibilerden istiyorum. Güneşte yansınlar lütfen, parlamak da nesi! Edward’ın kanını bir kez bile içmedi hem Bella, kanamıyor muydu yoksa?!

Diyeceğim o ki, zamanınıza yazık, paranıza yazık. Gitmeyin. Vallahi… Anne Rice okuyun evde oturup. Dracula’yı filan seyredin yeniden yaşınız 13-18 aralığında değilse.

2/10!

Kategoriler: Diğer

4 yorum

Anonymous · 1 Temmuz 2010 16:36 tarihinde

Ah şu herife: http://en.wikipedia.org/wiki/Andrei_Chikatilo

bi film çektireceklerdi kiii… eminim hastası olurdun.

Bir kadın · 1 Temmuz 2010 17:47 tarihinde

Niye? Manyağa mı benziyorum oradan bakınca?

Anonymous · 3 Temmuz 2010 10:20 tarihinde

Estağfiğrullah, ööle demek istememiştim. Hani şikayet etmişsiniz ya kırılarak dağılarak geberiyor bunlar deyü

Bir kadın · 3 Temmuz 2010 11:27 tarihinde

Böyle yazınca ne kadar da sevimli oluyorsunuz.

Evet, öyle kırılarak ölmeleri yerine onlarca kişiyi güzel metodlarla katleden birinin hayat hikayesini seyredeyim mesela, nasıl bir manyaksam artık, ondan zevk alabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir