The Secret Life of Walter Mitty posterThe Secret Life of Walter Mitty, 2013 yapımı. Ocak 2014’te Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı adıyla gösterime girmiş.

Sulu komedilerin bir numaralı isimlerinden olan Ben Stiller hem yönetmen, hem de başrol oyuncusu. Zerre kadar hazzetmem kendisinden ve filmlerinden. Ayrıca omuzları yok, kaybolmuş. Böyle mızmız bir tipi oynarken omuzsuz olmak onu daha beter sevimsizleştirmiş.

Film inanılmaz sıkıcı. Life dergisinde çalışan Walter bir fotoğrafı kaybeder ve olaylar olaylar… Kabuğunu kırıp 3 metre gitmekten aciz olan adam filmin sonlarına doğru kendisini Himalayalar’ın tepesinde bulur. Hımm, evet, çok inandırıcı!

Sean Penn yaşlanıyor. Alnında beliren otoban misali çizgilerden gözümü alamadım, iyi ki Charlize Theron’u bulmuş, evde kalması yakındır. (Filmde meğer anneyi de tanıyormuş, uzaktan uzağa Walter Mitty’i takdir ediyormuş vs. Parası mı bitti acaba Sean Penn’in de, böyle dandik bir filmde böyle dandik bir rolü kabul etti?!

Filmin güzeli kontenjanından Kristen Wiig’i ise hiç tanımıyorum. Siliklik konusunda Walter Mitty ile yarışırlar.

Beyaz yakalı hayatı yerin dibine sokmak için kullanılan sakallı abi filmin en eğlenceli şeyiydi.

Puanlama konusunda imdb çoktandır güvenilir bir kaynak değil, şu filme 7,4 verilmiş an itibariyle, olacak iş mi! Metascore kesinlikle daha güvenilir. 100 üzerinden 54’ü zor almış. Onu da müzikleri ve güzel manzaraları için almıştır. Geri kalanında ümit vaat eden neredeyse hiçbir şey yok çünkü.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir