The Hangover Part II, 2011 yapımı.

Madem ilkine o kadar laf ettin, ne demeye oturdun da ikincisini izledin diyeceklere önerim fikirlerini kendilerine saklamaları. Meraklıyım ben, izlerim; acaba diyerek, bu sefer yapabilmişler mi diyerek oturur izlerim.

İlkindeki aslanın yerini maymun, striptizcinin yerini memeli bir erkek ve uyuşturucu eklenmiş içkilerin yerini ise yine içine bir şeyler katılmış marshmallow almış. Olay örgüsü az buçuk aynı. Yine filmin yakışıklısı Bradley Cooper’a hiçbir şey olmamış, aman yeter ki o karizmasını çizdirmesin. Yine Stu en çok zırvalayanlardan ve Alan da her şeyi başlatan adam. Chow da burada. İlkinden daha komik olan tek insan o. İyice karikatürize hale gelmiş. Artık cerrah olma ve çello çalma şansını yitiren bir biradere sahip olan Stu ise tabii ki düğüne vaktinde yetişiyor. Saçmasapan bir konuşmayla da ondan zerre kadar hoşlanmayan kayınpederinin gözüne giriveriyor hemen.

İlk film Imdb’de 7,9 almışken, ikincisi 6,9 almış. Bu ilkinin zaman içinde kulaktan kulağa yayılarak popülerleştiğini göstermiyor mu? İlkine ikincinin 4,5 katı kadar insan oy vermiş çünkü. Mutlaka izlemelisin denilen benim gibi ciddi bir mazlum grubu bu öneriyi dikkate almış demek ki. Çoğu da uğradığı eziyetten memnun kalmış.

Filmde güldüm. Çılgınlar gibi eğlenmedim, kahkaha atmadım, vay be çok yaratıcı demedim hiçbir şeye. “Televizyonda denk geldiğim bir akşam da seyretsem olurmuş” filmi bence bu. “Sinema” değil. Espri anlayışının travestiler ve kaçırılan bir maymunun içtiği sigaraya yaslanması acınası geliyor bana. Neyse… Memnun olanlara lafım yok ama gerçekten de abarttığınız gibi muhteşem bir komedi filan değil bu. Olsa olsa çıtır çerez basit bir film.

5/10.

Kategoriler: Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir