inside-out-posterInside Out: 2015 yapımı. Çok eğlenceli bir animasyon. Uzun zamandır animasyon izlemiyordum, açılışı güzel bir örneğiyle yaptığım için mutluyum. Tam olarak hangi yaş grubuna hitap ettiğini kestiremiyorum ancak önce siz izlerseniz çocuğunuza izlettiğinizde etkileneceği, bir şeyler öğreneceği ve mutlu olacağı bir sinema deneyimi yaşatabileceğinizi (bir gün bunu cümle içinde kullanacağımı biliyordum!) görürsünüz.
Sorunlu her şeyin bilinçaltına atılması, düşünce treninin o meşum olayla raydan çıkıp yıkılması, “i die for you Riley” kopyaları, annenin pilot tecrübesi, Bing Bong karakteri, anne babanın kafasındaki tiplemeler hem çok eğlenceliydi, hem de filmin üstünde ne kadar çok çalışıldığının göstergeleriydi. Film bitince hemen kalkmayın başından, devamında kedilere dair yapılmış en komik tespiti göreceksiniz!

 

the danish-girl-posterThe Danish Girl: 2015 yapımı. Ah nasıl kötü, nasıl kötü! Kesik kesik sahneler, gözlerini mütemadiyen kırpıştırıp başını yana eğince kadın gibi görüneceğini düşünen Eddie Redmayne, karikatürize doktorlar… Gerda Wegener ve Einar Wegener’in hikayesini Google’dan okumak bile daha doyurucu. Hikayenin aslına uygun çekilmediğini, Gerda’nın gözünden anlatıldığı için çarpıtıldığını da göreceksiniz üstelik. Filme dair güzel tek şey Alicia Vikander’e sempati duymaya başlamam oldu. Ex Machina‘da izleyip de hazzetmemiştim donuk yüzünden, tamam orada robottu ama bence kadın hep donuk idi bu filmi izleyene kadar ama Gerda rolünde öyle etkileyici bir şekilde acı çekiyordu ki, bu kötü filmde bile boğazıma bir yumru oturtmayı başardı. Zaten Oscar’a aday olmuş, diğer adayları henüz izlemediğim için şansını kestiremiyorum ancak Oscar’ı alırsa şaşırmam. Geri kalan oyunculuklar, özellikle Eddie Redmayne vakit kaybı, çekim yapılan mekanlar ve yansıtılan dönem ruhu başarılı.

Kategoriler: Diğer

1 yorum

yupickup · 13 Ocak 2017 23:34 tarihinde

Artık eskisi artık etkili filmler çıkmadığını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir