Snow White and the Huntsman, 2012 yapımı.

Büyüklere masallar denemesinin başarısız bir örneği ne yazık ki. Rol yapmak yerine habire ıkınan Kristen Stewart gibi bir çemçük ağızlının ilahe tadındaki Charlize Theron’dan daha güzel olduğunu düşünmemizi beklerseniz… İşte ona çocuklar bile inanmaz. Bunu o enteresan formlu aynaya söyletmekse güzel bir fikir, kabul ediyorum. Ama ayna bile kıvırıyor, sizi gölgeleyebilir diye.

Perilerin yaşadığı o pırıl pırıl ormanı beğenmeyen çok insan var ama ben çok sevdim. Perileri de çok sevdim. Karanlıkta kalmış da yosun tutmuş gibi görünen kaplumbağaya ise bayıldım. Keşke o orman ve enteresan cüceleri daha uzun süre görebilseydik filmde.

Kötü kraliçe Ravenna’nın hikayesinde mebzul miktarda boşluklar vardı, eh filmin geneline yayılmış bir delikli hal zaten mevcut. Charlize Theron’un varlığı bile kurtaramıyor bu durumu. Avcı’ya gelince… Küçük gözlü olmak yasaklansın lütfen. Kocaman kafalara, küçücük gözler bende sadece sinsiliği çağrıştırıyor. O küçücük gözlere sahip adamı yakışıklı bulmamı bekliyorsanız hele ki, hiç acımam size.

4/10!

Kategoriler: Diğer

7 yorum

Clea · 9 Haziran 2012 13:02 tarihinde

aaa kötü mü bu film! sinemada gitmeyi düşünüyordum, canım pek istemeyecek şimdi. aslında bu filme gitmek istememin asıl sebebi çok etkileyici olan fragmanı. bazen fragmanlar filmin kendisinden çok daha iyi olabiliyor. fragmana 10, filme 1 diyeceğim bir durum olabilir o zaman:-)

Clea · 9 Haziran 2012 13:04 tarihinde

bu arada hakikaten pamuk prenses olarak Kristen Stewart ne ya! bizim gibi düşünenler az değil ama, film henüz gösterime girmemişken insanlar da bizim gibi konuşuyorlardı forumlarda. tabii yapımcı kafasıyla düşünmek gerek, bu kızın twilight vesilesiyle oluşturduğu ciddi bir hayran kitlesi var.

Bir Kadın · 9 Haziran 2012 13:26 tarihinde

Clea’nımcım,

Bu film kötü. Bittiğinde çalan şarkıyı dinlemek için bile duramadım, kendimi salonun dışına attım. El boşluğunda seyredilmez mi? Charlize Theron için seyredilir ama filmin geneline dair beklentiyi minimumda tutarak.

Kristen Stewart küçülerek yok olsun, son temennim de budur. 🙂

Anonymous · 18 Haziran 2012 11:56 tarihinde

Perili orman goruntulerini sevdi iseniz Miyazaki’nin Prenses Mononoke’sini seyredin. Zira o goruntulerin hem gorsel hem anlamsal icerik olarak asiri benzerleri orada bulunuyor. Malesef onu da cakmislar…

Bir Kadın · 18 Haziran 2012 12:00 tarihinde

Teşekkür ederim öneri için. Deneyeceğim.

PELLORA · 20 Haziran 2012 12:06 tarihinde

İzleme fırsatı bulamadım henüz ama beklentimi bu yazıyla birlikte %50 düşürüyorum! zaten Charlize in oldugu yerde o donuk suratlı kız asla en güzel olamazdı hıh!

Bir Kadın · 20 Haziran 2012 12:16 tarihinde

Bu yazımı ben okusa idim, filmi sinemada izlemezdim. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir