Rabbit Hole, 2010 yapımı.

Film bir kaza neticesinde çocuğunu kaybeden çiftin, olay sonrasında yaşadıkları göstermelik travmayı anlatıyor. Göstermelik travmayı anlatırken botoksla anlamsızlaşan Nicole Kidman’a bakıp travma geçirmemek imkansız hale geliyor!

Bu filmi ilk duyduğumda, hakkında yazılanları ilk okuduğumda, Oscar adayı olduğunu öğrendiğimde… Umutlarım vardı. Gerçekten güzel bir film bekliyordum. Kötü mü? Hayır, ama tutarlı değil. Anlattığı şeylerle yarattığı hissin devamlılığı yok, avcunun içine alıp götürmüyor insanı.

Afişi çok beğendim. Afişte anlatılanı görmek istedim belki de ve tavşanların içine kaçtıkları deliklerde nelerden saklanacaklarını öğrenmek istedim. İkilinin bu halini Nicole Kidman’ın seçimi belirlemiş, çok da iyi olmuş. Yıllardır evli ve çözümsüz bir çifti canlandırma konusunda kesinlikle iyi iş çıkarmışlardı ama acıyı yansıtmakta?.. Daha doğrusu, o his her neyse, onu tutarlı bir şekilde yansıtmakta kesinlikle başarılı değillerdi. Beklediğim dram, Fransız filmlerinden fırlama repliklerle örülmüş bu denli soğuk ve duygusuz olan değildi. Yanlış anlaşılmasın, kaza göreyim, nasıl ölmüş, detayını bileyim gibi dertlerim yok. Oyunculuğu takdir edilen bir kadının hissettiklerini bana da hissettirmesini bekledim sadece. Ve anneanne rolündeki kadını sevdim, evet.

5,5/10.

Kategoriler: Diğer

2 yorum

Clea · 14 Mayıs 2011 21:04 tarihinde

bana da sıkıcı bir film olmuş gibi geliyordu, bir de Kidman’a bakıp travma geçirmekte haklısın.kadının yüzüne bakarken filme kendisini veremiyor insan di mi:)

Bir Kadın · 15 Mayıs 2011 08:07 tarihinde

Evet, o gerilmiş ağzına burnuna bakarken filmin gerçekliğinden kopuyordum. Botoks Nicole adını taktım ben ona artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir