996759_10151726305351377_876897128_nOnedio ve motosiklet/kadın zırvalıkları.

Bir çeşit gerizekalı yahut süs objesi gibi sunulmuş kadının hepi topu 2 tekerli basit bir aracı kullanmasının böyle ballandıra ballandıra, ağızların suyu akarak anlatılmasını neye yoracağımı bilemiyorum. Araba kullanan kadının sırtını da sıvazlıyor musunuz? Bir cinse (hımm hangisi acaba?) atfedilen kimi yetenekler doğuştan ya, onlar daha yumurtadan çıkar çıkmaz “default” olarak bazı şeyleri muhteşem şekilde yapmaya programlanmış oluyor ya, o yüzden kadınlar onların alanlarına sulandığında (şişşt, cısss!) iki tuhaf tepki oluşuyor. Ya “sen bizim doğuştan yetenekli olduğumuz alana nasıl el atarsın be kadın!” diyip höykürerek terörize etmek ya da “vay be, halbuki biz seni gerizekalı bilirdik, kas gücü gerekmeyen bir aleti kullanmayı becerebiliyorsun oysaki” diyerek salyalar eşliğinde methiyeler düzmek. Bu ikinciyi yaparken iltifat ediyorum sanmak da sevimsizliğin bonusu oluyor.

Kurye… Scooterda oturmuş, sigara tüttürüyor, ben de motordan inmişim, kaskımı vs çıkarıyorum. “Bunu sen mi kullanıyorsun abla?”. “Yok, uçarak geldi buraya.” diyorum, bozuluyor. Ahmak gibi sorduğu sorunun tuhaflığına bakmıyor da benim cevabıma bozuluyor. Benzinliğe giriyorum, pompacı görüyor, depoyu dolduralım diyorum, “abla sen mi kullanıyorsun?” diyor, “yok diyorum, benzinliğin girişine kadar arkadaş getirdi!” Sorun, kusura kalmayın a dostlar, sadece erkeklerin tepkilerinde. Kadınlardan böyle garip tepkiler verenine henüz denk gelmedim. Bu da giriş paragrafındaki savımı güçlendiriyor. Sevgili “şaşıran”lar, yazının görseli size armağanımdır.

Kategoriler: Diğer

8 yorum

ömer · 24 Mart 2017 18:41 tarihinde

İstanbul’da mı karşınıza çıktı bu arkadaşlar bilmiyorum ama İstanbul’da motosiklet kullanmak gerçekten (insan için) zor iş, çok tehlikeli, sağlam psikoloji gerektiren müthiş bir iş. Motosikletli için dünyanın en tehlikeli yerlerinde motosiklet sürmüş biri olarak söylüyorum İstanbul en zorlarından biri maalesef. Burada refleksleriniz çok sağlam olmalı,sağınızda solunuzda hareket eden bütün araçlara sizin dikkat etmeniz gerek. çünkü kimse size dikkat etmez ve kimse sizi görmez, hareketli araçlara dikkat ettiğiniz yetmiyormuş gibi duran her aracın kapısı açılacakmış gibi temkinli gitmeniz lazım aynı zamanda yoldaki bütün çukurlara da dikkat etmelisiniz ve arka lastiğin tozunu tamponu ile almaya gayret eden manyağın psikolojik sorunlarını aynanızdan bir bakışta analiz edip ona göre ayar vermeniz gerek. gerçekten çok komik ama size şaşan bu arkadaşların çoğunun bu işin üstesinden gelebilecek cesareti ya da becerileri yoktur. Sigara içen sucuterli kuryeyi tenzih ediyorum zira benim şaşkınlığım onunkine benzer bir şaşkınlık. her gün üstüne öldüresiye araba süren bir dünya aracın arasında savaşarak evine ekmek parası götürmeye çalışırken yakmış cigarasını dertli dertli ”ulan bu iş yapılacak iş değil daha düzgün bir iş bulmam gerek” diye düşünürken, bir de bakıyor ki abla geliyor, üstelik manuel vitesli bir motosikletle ne yapsın şaşkınlığını gizleyemiyor soruyor yine dertli dertli “Bunu sen mi kullanıyorsun abla?”. inanmak istemiyor adam belki bi tur verdiler diye teselli bulmak istiyor :)))biz burada motosiklet süren İnsanlara şaşıyoruz bayanlara şaşırmamız gayet doğal değil mi? netice itibarı ile fıtratı gereği kadın zarif narin ve kırılg…. keşke bitirseydim ama eyvallah!!!

  Selin Seçen · 24 Mart 2017 20:54 tarihinde

  Öncelikle “bayan” diyen dilinizi eşek arısı soksun. Sonra… Yoruma çok güldüm. Siz de haklısınız, adamcağızın ezberi bozuluyor da ondan soruyor muhtemelen. Onunkini bağışladım hadi. Ama Duke 390 sürerken, ısrarla 200’lük mü diye sorup 390 cevabını alınca vaauuv yapanları hala oklavayla kovalamak istiyorum, onda anlaşalım.

   ömer · 27 Mart 2017 15:01 tarihinde

   Edebiyattan hep çaktık maalesef otomatik düzeltmeler olmasa daha neler neler görecektiniz. KTM’nin üstünde de yazar kocaman 390 diye, onları oklava paklamaz merdane ile kovalayabilirsiniz.

    Selin Seçen · 27 Mart 2017 16:21 tarihinde

    Otomatik düzeltme dediğiniz de benim, tikim var, yorumların bile çok göze batan imla hatalarını düzeltiyorum. 🙂

nice yetkili bayi · 13 Ağustos 2018 12:31 tarihinde

Motorsiklet almayı düşünüyorum ama görüyoruz ki saygı sıfır insanlardaki bana birşey olmaz sağlam araba veya yola öyle çıkmasaydı düşüncesi bitmedikçe devam edicek yargı

  Selin Seçen · 13 Ağustos 2018 13:58 tarihinde

  Siz başkalarına uymayacaksınız zaten. Eğitim alacaksınız, güvenli sürüşle ilgili kendinizi sürekli geliştireceksiniz. Motosikletli binlerce insan var trafikte, hepsinin başına bir şey gelmiyor neticede.

Alp · 28 Ocak 2019 02:45 tarihinde

Hahah süpermiş, okurken rahatlıyorsun. 🙂 Bir ekleme de ben yapayım müsaadenle. Hepi topu 2 tekerli basit bir aracın kadınlar tarafından kullanması durumunun abartılması gibi, hepi topu A noktasından B noktasına motosikletiyle gidebilen kadının bunu başarı öyküsüne / şova dönüştürmesi de benzer bir şey.

  Selin Seçen · 9 Şubat 2019 14:32 tarihinde

  Erkeklerin yaptıkları her şeyi başarı öyküsüne dönüştürdükleri, pışpışlanmayı bekledikleri bir coğrafyada tırnaklarına süslemeler yapan kadınların bile bunu başarı öyküsüne dönüştürmesini destekliyorum. Mantıksızlığı, lüzumsuzluğu vs umrumda değil, kadınların elde ettikleri minicik başarıların bile yüceltilmesini gerektiğine inanacağım ömrümün sonuna kadar. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir