lucy-scarlett-johansson-posterLucy, 2014 yapımı.

Sıradan bir kadın, mavi baloncuklar yutup var olan ama kullanamadığı (karakterin neden kadın olduğunu daha iyi anladık mı?!) beynini %100’e at gibi koşturarak yaklaşan bir hızda kullanmaya başlarsa n’olur? Superwoman olur, n’olacak! Gidip Pierre Del Rio öper. Niye? İnsanlığını hatırlıyormuş. Git başkasını öp bari.

Scarlett Johansson’u seviyorum. Muhteşem bir oyuncu olduğunu filan düşünmüyorum, sarsak haline bayılıyorum aksine. Don Jon‘daki halinin aslında kendine en yakın rolü olduğunu düşünüyorum. Onların tabiriyle “redneck” biraz. Lucy’de topukluyla yürüyememe sahnesi bile kadına yüklenmeye çalışılan “üff, çok seksiyim” mitinin çöküşüdür. Bazı röportajlarında aynısını kendi de söylüyor, ama kahrolsun kapitalizm, parayı böyle kazanıyorum diyerek de bağlıyor.

Morgan Freeman 77 yaşına gelmiş. Vay be! Bizim 77’likleri düşünüyorum, gözünün feri sönmeye başlamış olmasa hiçbir ortak nokta bulamam aralarında.

Old Boy‘un Dae-su Oh’u, Akmareul Boatda‘nın Kyung-chul’u Min-sik Choi bu filmde Mr. Jang olmuş, biraz kilo almış, resmen karikatürize bir karaktere dönüşmüş. İçim sızladı.

Film oldukça kısa. Yine de Luc Besson her sahnede bas bas bağırıyor, bu filme benim elim değdi diye. Lucy’nin üstünde hastane gömleği, elinde silahla uyuşturucuyu midesine yerleştiren adamların ofisine daldığı sahnedeki müzik, hal ve tavırları Luc Besson’ın kadınlara baktığında ne gördüğünün kısa bir özeti gibi. Müzik demişken… Filmin müzikleri çok eğlenceli. Şuradan tamamını dinleyebilirsiniz.

Beklentilerim oldukça düşüktü sinemaya yol alırken. Ona rağmen eğlendim. Sonundaki belleği görünce eğlencem üçe, beşe katladı. Dünyayı bellek kurtaracak, bir belleğe sahip olmakla başlayacak her şey! Sinemaya gidip eğlenmek istiyorsanız, sanatsal beklentiniz vs yoksa, yığınla saçmalığa razıysanız bu nedenle, kesinlikle öneririm.

Bir de Jim Carrey gerçeği var tabii!

photo (5)

Kategoriler: Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir