Leap Year, 2010 yapımı.

Romantik komedi diyince koşarak kaçan ben, bu filmi ne demeye seyrettim? Tabii ki Amy Adams nedeniyle. Doğal kızıllara beslediğim sempati Tom Robbins’in Ağaçkakan’ını da okumamla birlikte yıllar içinde şiddetlenerek arttı. Amy Adams’ı ilk gördüğümde gözbebeklerimin büyüdüğünü ve fiziksel olarak mutluluk hissettiğimi hatırlıyorum. Evet, Tom Robbins’e katılıyorum. Onlar aslında uzaylı!

Film, kendisine bir türlü evlenme teklif etmeyen sevgilisini buna ikna etmek için bir İrlanda geleneğine kapılıp 29 şubatta ona evlenme teklif etmeye kalkışan kızıl kafalı Anna’nın hikayesini anlatıyor. Yolda başına neler gelmiyor ki… Allahtan filme eşlik eden manzaralar harika da, uyuyakalmadım ekran karşısında.

Hangi romantik komedi mutsuz sonla biter ki?.. Sizin de benim gibi kızıl hayranlığınız varsa, güzel kıyafetler giydirilmiş dünya güzeli bir kızıl izlemek isterseniz, Louis Vuitton valizin Lui adıyla anıldığı eğlencelik bir filme ihtiyaç duyarsanız Leap Year’ı izleyin. Matthew Goode’ye de haksızlık etmemek lazım. Filmde en çok ona güldüm.

5/10.

Kategoriler: Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir