Kiss Kiss Bang Bang, 2005 yapımı. Bir süredir listemde idi, kısmet bugüneymiş efem. Afişinde yer aldığı üzere “sex, murder ve mystery” anlatılıyor. Eğlendim mi? Fena halde! Hele o Gay Perry karakteri ve Harry’nin kendince olayları anlattığı sahnelerde çok güldüm. Harry’e işkence edilirken Perry’nin ne yaptığını anlamaya çalışmak da komikti. Peki, filmin konusu ne mi? Yok efendim konu filan. Ya da… Al sana konu, sevgili okuyucu. Bir kız ve bir erkek çocuğu. Erkek çocuğu önce sihirbaz, sonra hırsız. Kız çocuğu önce “oyuncu”, sonra bira reklamında ayının ekürisi. Kariyerlerine ummadıkları şekillerde devam eden bu tipler rastlantı eseri karşılaşıyorlar. Ortada bir cinayet var. Kim ölmüş? Mavi elbisesinin altına don giymeyen bi abla. O kim? Bilmem.
Kızın yani Harmony’nin kız kardeşi de güme gitmiş bu arada. Ayrıca Harry’nin kopan parmağı var bir de. Ona n’oldu? Bilmem. Ben sadece güldüm. Sutyene giren örümcek var bir de. O nerden çıktı? Bilmem.

Filmle ilgili duygularımı anlatabildim mi? Kara mizahın geyik dozu fena halde yüksek bir versiyonu Kiss Kiss Bang Bang. İyi vakit geçirtiyor. Hatta 1.5 saatlik film ne zaman başladı ve bitti anlamıyorsunuz. Ben 7/10 veririm.

Kategoriler: Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir