Hysteria, 2011 yapımı.

Bazı aktörler ve aktristler var ve ben bazı filmleri sırf onlar var diye izliyorum. Sevmeyince de” bu filmde ne işi vardı acaba!” diyip kızıyorum kendimce. Hysteria da onlardan biri. Maggie Gyllenhal’ı 2003’te Secretary ve Donnie Darko‘da izlediğimden beri çok seviyorum. Vizyona giren, girmeyen her filmini izlemeye çalışıyorum. Hysteria’yı da tumturaklı ışığına rağmen sırf bu nedenle izledim.

Histeriye tutulduğu varsayılan, aslında toplumsal histeriden muzdarip kadınları vulva masajı yoluyla rahatlatmaya çalışan bir doktor yanına asistan doktor olarak giren Mortimer’in elini fazlaca kullanması neticesinde incitmesi (buna da ne vurgu yapıldı filmde, içim bayıldı!) ve akabinde arkadaşıyla birlikte vibratörü keşfetmesi anlatılıyor filmde. Canım cicim Maggie de fazlaca karikatürize idealist kadın rolünde sırıtıyor filmin bütününe yayılmış ahestelik içinde. Yine de hakkını yemeyeyim, onun göründüğü sahnelerin albenisi var hiç olmazsa, her ne kadar nefes almadan attığı tiradlar içimizi şişirse de.

6/10.

Kategoriler: Diğer

2 yorum

Leylak Dalı · 18 Aralık 2012 12:39 tarihinde

Birazdan kitaplık fotolarımı yollayacağım. Blogun kurulduğğundan beri bu kadar fotoyu ardarda yayınlamamıştır herhalde 🙂

Bir Kadın · 18 Aralık 2012 12:53 tarihinde

Merakla bekliyorum. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir