hayatım-sana-fedaHayatım Sana Feda, 1970 yapımı.

Türkan Şoray, Cüneyt Arkın ve enteresan bir Munir Özkul izleyebileceğiniz gayet eğlenceli eski Türk filmlerinden Hayatım Sana Feda. Hele de o eski şarkılara benim gibi takıntılıysanız, Nesrin Sipahi’ye bayılıyorsanız mesela, kesinlikle kaçırılmamalı.

Filmin girişinde muhteşem iki sahne var. İlki Türkan Şoray’ın muhteşem dansı, anlatmaya kalbim dayanmayacak, lütfen izleyin.

Çok çılgın figürleri var, hoppidi zıppıdı. Birkaç kez başa sarıp seyrettim. Şarkı harika ama, mutluluğa gark ediyor insanı. Hoplayıp zıplayan Türkan Şoray bile etkisini kaybetmesini sağlayamamış.

Geçecek bütün ömür nasıl olsa
Yazık etme şu kalan yıllara
Eğlen böyle geçmeden gençliğin
Bak şimdi her şey senin

Diğer muhteşem sahne de… Kendi evine bir grup deliyi toplamış, onların dans edişini seyrederken (hele bir turuncu gömlekli, lacivert ceketli var ki… Allah’ım sen aklıma mukayyet ol, onlar nasıl figürler öyle, sara krizine tutulmuş gibi!) elindeki izmariti evin tabanına fırlatacak kadar cool Cüneyt Arkın, arkadaşı Munir Özkul’un “hayırdır, sıkıntılısın” minvalindeki sorusunu “Ne yaptıklarını bilmeyen bu sersem grubu insana bezginlikten başka ne verir ki?” diyerek yanıtlıyor. Türkan Şoray’ın dansıyla birleşince bana bir ağır geliyor bu cevap, kalkıp mücver ve sütlaç yapınca kendime gelebiliyorum ancak, sonra devam ediyorum filme. İyi ki ediyorum, en sevdiğim şarkılardan biri olan Kalbi Kırık Serseri’yi film boyunca defalarca dinliyorum Nesrin Sipahi’nin sesi ve birbirinden ilginç Türkan Şoray kostümleriyle. Çok fantastik vallahi, Star Wars halt etmiş yanında!

Filmi Mubi‘de izledim ben. Muhtemelen internette pek çok yerde vardır, bir akşamüstü mutfak eşlikçisi isterseniz gayet güzel bir seçim olacaktır. Şarkıları da bonus üstelik, şunu kim sevmez!

Kategoriler: Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir