Happythankyoumoreplease, 2010 yapımı.

Gösterimdeyken enteresan adı nedeniyle dikkatimi çekmişti de, tarih itibariyle aklım başka yerlerde olduğu için seyredememiştim bu filmi sinemada. Antalya’da gösterime girmemiş de olabilir tabii. Çok şey mi kaçırmışım peki?

İç içe birkaç farklı hikaye var. Sonda birleşsinler diye zorlamıyor da kimse onları. Bu kısmı güzel. Posterdeki sıralamayla gideceğim. American Horror Story‘nin manyak Hayden’ı Kate Mara’yı sakin bir rolde, gözleri dönmemişken izlemek enteresandı. İlk rolünün etkisinden sıyrılamamışım demek ki, bana bu hali çok da cazip gelmedi açıkçası, yemedim. 1. Sam ile ilişkisini de yemedim bu nedenle. Onları birbirine yakınlaştırma ihtimali olan hiçbir şey mantıklı görünmedi, taşlar yerine oturmadı, ilişkileri filmin sarmasına sebep olan bir etken de olmadı böylelikle. İkinci çift… Gencecik bir kadının boynundaki derin çizgilerin şaşkınlığını attıktan sonra çok sevimli geldi. Hele hamile olduğunu söylediği anda ikisinin birden verdiği tepkilere, benim verdiğim tepki “dur, kaçamazsın, sen de kadınsın” diye söylenmeme neden oldu. Saçsız, kaşsız Malin Akerman ve masadaki tiradıyla “öööf, sus be adam ya da elle tutulur tek bir şey söyle Allah aşkına” dedirten 2. Sam hikayesi ise hiç anlamlı değildi. Amerikalılar, sizi anlamıyorum. Ya dilin içini boşaltmışsınız ya da gerçekten çok boş konuşmalar size anlamlı geliyor.

Bu film niye izlenir? Siyahi çocukla 1. Sam’in diyalogları, durumları ve boynu çizgiden geçilmeyen kız ile at suratlı adamın aşkı için. Arada gülüyorsunuz, ben güldüm, ben güldüysem güldürüyordur, inanın.

Romantik komedi havasında olduğunuz bir gün için ideal, o havaya hiç girmiyorsanız zorlamayın, bayıltır. 6/10.

Kategoriler: Diğer

6 yorum

Umut Tanrıçası · 2 Eylül 2012 13:24 tarihinde

Aslında keyifli bir filme benziyor ama dediğin gibi o ruh haline girmek lazım.

Bir Kadın · 2 Eylül 2012 13:43 tarihinde

Mıymıntı bir pazar akşamı mesela… 🙂

Işın · 2 Eylül 2012 18:41 tarihinde

Film Ekiminde izlemiş ve çok çok beğenmiştim. Evde bulunsun diye de DVD’sini almıştım. Romantik komedi demek ne derece doğru bilmiyorum. Bence izlenmeli.

Bir Kadın · 2 Eylül 2012 19:41 tarihinde

Imdb comedy, romance ve bana ek olarak bir de drama demiş. Ufak tefek detaylar hariç tam bir romantik komediydi ayrıca film. Yine de izlenebilir.

Pini · 2 Eylül 2012 19:54 tarihinde

nasil kacirmisim ben bunu tuh, buralara da gelmemis olabilir tabii ama yazik olmus, su gunlerdeki ruh halime uyarmis aslinda.

Bir Kadın · 2 Eylül 2012 20:01 tarihinde

Hoş geldiniz. 🙂
Bence çok bir vaadi olmayan ama eğlenceli vakit geçirten, hafif bir film. İzleyiniz efem. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir