chloeChloe, 2009 yapımı.

Başrollerinde çirkin elleri ve Julianne Moore, mükemmel saçları ve çirkin elleriyle Amanda Seyfried ve çirkin elleriyle Liam Neeson oynuyor. Üçünün de ortak noktası sizce nedir?

Atom Egoyan’ın yönettiği bu film güya Nathalie‘ye öykünüyormuş. Peki aradığınızı veriyor mu? Kesinlikle hayır!

Film Chloe’nin memeleriyle açılıyor. Başrolde çirkin ellerin yanı sıra, iki kadın karakterin memelerinin olduğunu söylemeyi unutmuşum. Olur olmadık yerde gözümüze sokuluyorlar çünkü. Senaryo(!) gereği.

Chloe, escort kız. Julianne Moore’un canlandırdığı Catherine, Chloe’yi kocasını ayartması için kiralıyor. Ama Chloe manyak çıkıyor. Tam da beklediğimiz gibi, şaşırtıcı hiçbir şey yok. Hayatını bu yolla kazanan bir kadının, kocayı ayartırken yaşadığını anlattığı tuhaf detaylar da cabası. Sanki kız çocuğu konuşuyor, hatta ezberden anlatıyor. Bir metin bulmuş, şöyle böyle yapılır yazıyormuş orada, o da ezberleyip Catherine’e satıyor. Catherine de nasıl bir jinekologsa hiç huylanmıyor durumun yapaylığından.

Ellere neden bu kadar takıldım. Filmin açılış sahnesinde, yani Chloe’nin memeleriye tanıştığımız ilk sahnede, ellerini de görüyoruz. Bütün o hazırlığa inat, bakımsız ve kırmızı ojeleri dışına taşmış yamuk yumuk eller var. Sonra Chloe ve Catherine’i bir arada gördüğümüz sahneden yine çok fena ellere şahit oluyoruz. Egoyan’ın (Tarantino’nun ayak takıntısı gibi) el takıntısı mı var acaba? Catherine, kocasının ellerini çok beğendiğini söylüyor, filmin sonlarına doğru onu da görüyoruz. Aman evlerden uzak, yaba gibi! Kısa, küt parmaklar ve kocaman bir el.

Ard arda kötü filmler izliyorum. Bu da beklediğimi vermedi kesinlikle. Fena halde inandırıcılık problemi vardı. 4/10.

Kategoriler: Diğer

6 yorum

Dalgaları Aşmak · 11 Haziran 2010 11:42 tarihinde

Ben de dvd yi yeni aldım henüz izlemedim.Tüm hevesim gitti :)))

Bir kadın · 11 Haziran 2010 11:45 tarihinde

Ama ben biraz müşkülpesent ve sevimsiz bir izleyiciyim, fark ettiğiniz üzere. 🙂 Belki siz seversiniz, hemen kaçmasın hevesiniz.

mustafa · 11 Haziran 2010 21:41 tarihinde

cirkin eller hehe guselmis:)

Anonymous · 11 Haziran 2010 23:26 tarihinde

Rahmetli Yağmurdereli idi di mi o şarkıyı söyleyen? Eller eller eller… tırınım tırınım.. eller eller eller… 😀

Anonymous · 11 Haziran 2010 23:32 tarihinde

Bu arada… The Blind Side’ı izledim geçen gün.. ağlatabilir, tavsiye olunur…

Bir kadın · 12 Haziran 2010 06:50 tarihinde

Ben Yıldırım Gürses diye bilirim.

Sandra Bullock’u sevmiyorum. Sanmam ki elim onun bir filmine gitsin. Hele de “ağlatabilir” denen bir filmine. Balığım ben, istemiyorum ağlamak filan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir